Organizare

Conducere

Director:
Comandor Alexandru Leaua
021.322.82.87
Locţiitor:
Comandor Alexandru Leaua
021.322.82.87

Observatorul militar

Redactor-şef:
Colonel Florin Şperlea
021 322.66.34
Redactori şefi adjuncţi:
Colonel Gheorghe Vişan
021 322.82.87 int. 120
Secretar de redacţie:
Locotenent-colonel Viorel Amzărescu
021 322.82.87 int. 124

Redactori pe domeniul categorii de forţe:
Maior Constantin Piştea
constantin.pistea@presamil.ro
Plutonier adjutant Lucian Irimia
lucian.irimia@presamil.ro
021 322.82.87 int. 124

Redactor Legislaţie şi probleme sociale
Irina-Mihaela Nedelcu
irina.nedelcu@presamil.ro
021 322.82.87 int. 124

Tehnoredactare computerizată:
Plutonier-major Cătălin Ovreiu
Maria-Ioana Gal
Corectura:
Oprina Melcioiu

Redactor Alma mater şi Tehnică militară
Căpitan Bogdan Oproiu
bogdan.oproiu@presamil.ro
021 322.82.87 int. 127

Redactor Femina/sănătate
Elena David
elena.david@presamil.ro
021 322.82.87 int. 127

Redactor Lumea de azi
Silvia Mircea
silvia.mircea@presamil.ro
021 322.82.87 int. 127

Redacția militară de radio ,,Ora Armatei"

Redactor-şef:
Comandor Bogdan Silviu Răducan
021 319.05.49
Redactor-şef adjunct:
Locotenent-colonel Cristian Dumitraşcu
021 319.05.49

Secretar de redacţie:
Căpitan Cornelia Mihăilă
cornelia.mihaila@presamil.ro
021 319.05.49

Redactor:
Locotenent Andreea Popescu
andreea.popescu@presamil.ro
021 319.05.49

Redactor:
Cecilia Sfectu
cecilia.sfetcu@presamil.ro
021 319.05.49

Redactor:
Bogdan Rădulescu
bogdan.radulescu@presamil.ro
021 319.05.49

Editor sunet:
Plutonier Daniel Coandă
dan.coanda@presamil.ro
021 319.05.49

Centrul de televiziune și film

Şef centru:
Locotenent-colonel Petrea Pavel
0722.272.915

Redacția emisiunilor militare de televiziune ,,Pro Patria"

Redactor-şef:
Maior Ilinca Mădălina
021.319.57.73
Redactor-şef adjunct:
Locotenent-colonel Cristian Dumitraşcu
021 319.05.49

Coordonator redactori:
Maior Teişanu Ioana
ioana.teisanu@presamil.ro
021.319.57.73

Redactor:
Căpitan Vladu Anda
anda.vladu@presamil.ro
021.319.57.73

Redactor:
Locotenent Ţăruş Cătălina
catalina.tarus@presamil.ro
021.319.57.73

Coordonator fotoreporteri şi redactor:
Maior Mireanu Constantin
dan.mireanu@presamil.ro
021.319.57.73

Fotoreporter:
Plutonier major Ovreiu Cătălin
catalin.ovreiu@presamil.ro

021.319.57.73

Fotoreporter:
Plutonier adjutant Mihai Eugen
eugen.mihai@presamil.ro
021.319.57.73

Fotoreporter:
Mihalache Petrică
petrica.mihalache@presamil.ro
021.319.57.73

Coordonator operatori imagine:
Căpitan Gheorghe Marius
marius.gheorghe@presamil.ro
021.319.57.73

Operator imagine:
Plutonier adjutant
Chiţa Ioan
ion.chita@presamil.ro
021.319.57.73

Operator imagine:
Plutonier Vereş Daniel
dan.veres@presamil.ro
021.319.57.73

Operator imagine:
Plutonier major Domenico Daniel
daniel.domenico@presamil.ro
021.319.57.73

Operator imagine:
Motoacă George
george.motoaca@presamil.ro
021.319.57.73

Coordonator editori imagine:
Căpitan Chiriţă Emanuel Petruţ
emanuel.chirita@presamil.ro
021.319.57.73

Editor imagine:
Maistru militar principal Bratosin Ştefan
stefan.bratosin@presamil.ro
021.319.57.73

Editor imagine:
Plutonier adjutant Szas Iosif
iosif.szas@presamil.ro
021.319.57.73

Editor imagine:
Plutonier adjutant
Niţu Mihail Ovidiu
ovidiu.nitu@presamil.ro
021.319.57.73

Studioul de televiziune al MApN

Şef studio:
Locotenent colonel Dinu Vasile
021.319.57.73

Regizor platou:
Locotenent colonel Nicoară George
george.nicoara@presamil.ro
021.319.57.73

Inginer regie emisie:
Stancu Aurel
aurel.stancu@presamil.ro
021.319.57.73

Asistent regie video:
Plutonier adjutant Vladuţu Marius
marius.vladutu@presamil.ro
021.319.57.73

Maistru lumini-sunet:
Ciocîrdel Gheorghe
gheorghe.ciocirdel@presamil.ro
021.319.57.73

Regizor transmisii direct şi satelitare:
Căpitan Vlad Iuliana
iuliana.vlad@presamil.ro
021.319.57.73

Asistent regie sunet:
Plutonier adjutant pr. Ene Laurenţiu
laurentiu.ene@presamil.ro
021.319.57.73

Documentarist:
Bukfejes Nina
nina.bukfejes@presamil.ro
021.319.57.73

Studioul cinematografic al armatei

Şef studio:
Locotenent-colonel Mituţ Cornel
021.319.56.74

Scenarist:
Leonte Adrian
adrian.leonte@presamil.ro
021.319.56.74

Regizor:
Brânzei Octavian
octavian.branzei@presamil.ro
021.319.56.74

Maistru lumini:
Boboc Emilian
emilian.boboc@presamil.ro
021.319.56.74

Editor:
Plutonier adjutant pr. Suzeanu Cătălin
catalin.suzeanu@presamil.ro
021.319.56.74

Inginer sunet:
Tiron Elena
elena.tiron@presamil.ro
021.319.56.74